هیئت مدیره عالم

نوشته امروزم شاید تکراری به نظر برسد؛ اما برای خودم بسیار مهم و البته دردآور است. ناراحت‌کننده است که در فرهنگ ما هر گروه و دسته و طیفی هر رویداد و اتفاقی را توطئه‌ای می‌خوانند طراحی شده؛ انتصاب آقای رحیم مشایی به معاونت اولی ریاست جمهوری، اعتراضات به نتایج اعلام شده انتخابات ریاست جمهوری، سقوط هواپیمای توپولف در اطراف قزوین، بستن دستبندهای سبز از سوی برخی از بازیکنان تیم ملی، و خیلی موارد دیگر از جانب طیف‌های مختلف با عقاید و نظرات سیاسی گوناگون به نقشه‌های عجیبی تعبیر شدند که برخی از آنها به نظر من بسیار عجیب و حتی مضحک آمدند. آیا رخدادی نیست که در این مملکت رخ دهد که نتیجه طبیعی و منطقی عمل دیگری باشد؟ آیا رخدادهای اجتماعی و جهت‌دهی به افکار عمومی در جامعه ما تا این اندازه قابل پیش‌بینی هستند که بتوان آن را با انتصاب یک فرد به پست خاصی هدایت کرد؟ بدتر از آن چهره و لحن حق به جانب برخی از اطرافیان است که بعد از وقوع چنین حوادثی، با "من پیش‌بینی کرده بودم"! یا "می‌شد حدس زد"! و یا جملات مشابه دیگر، اعصاب و روان شنونده را به بازی می‌گیرند. چنین دیدگاهی است که افراد جامعه را منفعل و مسئولان و سیاستمداران را بسیار توانمند جلوه می‌دهد؛ حالت پیشرفته‌تر این تفکر را در عده‌ای دیده‌ام که لایه‌ای را در پشت پرده و بالاتر از مسئولان رده اول جامعه متصورند و معتقدند سناریوی زندگی جوامع مختلف در "هیئت مدیره عالم" نوشته شده است. ادعایی که تا به حال بارها شنیده‌ام؛ اما دریغ از یک جمله منطقی برای اثبات آن!

پی‌نوشت: "هیئت مدیره عالم" مشمئزکننده‌ترین ترکیبی است که تا به حال شنیده‌ام!!!

/ 11 نظر / 11 بازدید
نمایش نظرات قبلی
هِرا

آرامشت رو حفظ کن برادر من.... [چشمک]

حسن

کاملا موافقم اما هیئت مدیره عالمش رو نفهمیدم. یعنی می گید این افراد معتقد به جبر در نظام آفرینش هستند؟! اگه اینطوره هیئت مدیره اش دیگه چیه؟

حسن

آن چیزی که فهمیدم این بود که اولاَ سوتی" نافرمی(!)" داده ام و متوجه منظرتان نشدم. ثانیاَ بعد از اینکه متوجه منظورتان شدم این نکته به ذهنم می رسد که به هر حال چون چنین فرضیه ای محال نیست و بالاخره ممکن است، همانطور که اثباتش نیاز به دلیل دارد، نفی اش هم نیاز به دلیل دارد و فکر می کنم که شما هم جمله منطقی ای برای رد این فرضیه نداشتید.

حسن

راستی یه چیز دیگه ام می خواستم بگم. اینکه ببخشید اگه فقط نظرات انتقادی می ذارم. این رو بذارید به حساب همون روحیه خفنی که از من سراغ دارید و گر نه وبلاگ شما پر است از نقاط مثبت. راستش من کلا خیلی عادت ندارم تایید کنم و سر تکون بدم. معمولا فقط وقت هایی نظر می دم که مخالف باشم. ٍِِ<انتقاد حق ماست/ انتقاد وظیفه ماست/ انتقاد همه چیز ماست...>

mouse

یه کتاب قدیمی هست بنام کمیته 300 بخونیدش

شکلات تلخ

سلام. به نظرم تو باید مقاله نویس سیاسی می شدی . [چشمک]

نرگس

مسئله انقلاب مخملین سبز است که هر چه می گردند عاملی از آن نمی یابند. می اندازند تقصیر انگلیس و آمریکا چون هنوز که کسی اینجا نگفته احیانا با مخمل و ساتن و این چیزها می خواسته انقلاب کند!

سیاوش نوروزی

الان فهمیدم که قلمتون قابل تحسینه. روان و راحت می نویسید.