جوگیر یا منطقی؟

برنامه زندگی‌ام خیلی نسبت به سال گذشته تغییر کرده است؛ دیگر مانند گذشته علاقه‌ای به فوتبال یا پیگیری لیگ برتر ندارم، در مورد لیگ‌های فوتبال کشورهای اروپایی هم تا حدودی کمتر از قبل در جریان اخبار و نتایج هستم؛ جالب‌تر از همه اینکه دیگر برای دیدن برنامه 90 هم انگیزه چندانی ندارم. این هفته که به مدد کمبود پارازیت‌ها، امکان دیدن برنامه 90 فراهم بود، پس از دیدن چند دقیقه آن، خوابیدن را به دیدن ادامه برنامه ترجیح دادم. این چند روز از خودم در تعجب بودم و در خودم به دنبال دلایل این تغییر رویه می‌گشتم. شاید کمی از جو مسائل فوتبالی خارج شده باشم؛ شاید اتفاقات چند ماه اخیر مؤثر بوده است؛ شاید دغدغه خدمت سربازی ذهنم را مشغول کرده است؛ شاید ... اگر چه هر یک از این دلایل می‌توانند مؤثر باشند، اما مهمتر از همه، وقتی به فوتبال ایران در چند سال اخیر دقت می‌کنم در تمامی زمینه‌ها سیکل‌های معیوبی را می‌بینم که هیچ اراده‌ای برای اصلاح آن نیست. مدیران با همان روند پنهان‌کاری و حتی بدون ابا از گفتن صحبت‌های خلاف واقع در برابر دوربین‌های تلویزیونی، مشغول به کارند؛ مربیان با رقم‌های هنگفت دریافتی از این تیم به آن تیم می‌روند و دار و دسته خودشان را نیز یدک می‌کشند؛ بازیکنان نیز که نتایج زحمت کارکنان صنایع کشور را بدون هیچ زحمتی به جیب می‌زنند؛ و در نهایت ... هیچ! نه لیگ، حتی جذابیت سالیان گذشته را دارد و نه تیم ملی قابل قبولی تشکیل شده است. هر چقدر هم عادل خان فردوسی‌پور زحمت بکشد از این مرداب چیزی برون نمی‌تراود و برنامه 90 هم تنها عمق فضاحت را تصویر می‌کند. به همین دلایل است که برای شب بیداری و 90 دیدن هیچ دلیل منطقی پیدا نمی‌کنم.

/ 8 نظر / 12 بازدید
پرهام

منم با اینکه این سه سالی تلویزیون نداشتم ولی همیشه فوتبال اروپا رو پیگیری می کردم ولی امسال اصلاً انرژی برای این کار ندارم. 90 جدید رو هنوز ندیدم...

امیررضا تجویدی

سلام عادل جان من هم امسال نود را نمی بینم اصلا! اما فوتبال اروپا را دنبال می کنم،فوتبال ایران را هیچ وقت نتوانستم تحمل کنم و نود را هم فقط به خاطر حواشیش می دیدم،اما امسال...

سارا

سلام داداشی خوبی؟ آدمها با توجه به سن و شرایطشون سلیقه هاشونم عوض می شه. خود من یه زمانی عاشق تلوزیون بودم اما الان نه. یه زمانی دیونه کتاب خوندن بودم و تو یه روز یه کتاب 500 صفحه ای رو تموم می کردم اما الان تو کتاب خوندن لاک پشت شدم. می خونم ولی به کندی. امیدوارم چیز خوبی رو جایگزین کنی.

فرناز

من هم دیگر حس سابق را نسبت به 90 ندارم.هر چند هیچ علاقه ای به فوتبال ندارم و آخرین بازی فوتبالی که دیدم ایران و مکزیک بود یا ایران و توگو!!! یا یک همچین چیزی[نیشخند]!اما برنامه 90 را معمولا می دیدم اما از سری جدید فقط چند دقیقه دیدم که اصلا به دلم ننشت!

آزاده از کلبه ی ویوارا

برادر عادل پیشنهاد می شود که به جمع ما لالیگا نشینان بپیوندید..اینجا هوا خوب است..ایمان بیاورید

اميرحسين

سلام، تازه داری میشی مثل من عادل جان :) نمی دونم خوبه یا نه! منم هیچ دلیل منطقی براش پیدا نکردم جز اینکه وقتی با دوستان هستی چیزی برای تعریف کردن داشته باشی و بعضی وقت ها حرفی برای گفتن وجود داشته باشه. البته اینکه من اینجوریم مربوط به الان نمیشه. راستی از اینکه فیلم دیدن تو زندگی روزمره قرار گرفته خیلی خوش حالم. شاید به عنوان یک تفریح جاش رو باز کرده باشه اما رفته رفته جنسش تغییر می کنه. حالا بیشتر صحبت می کنیم.

محمد

دعای کمیل هم ممنوع شد!!!!!!!!!!

mouse

این هزینه ایه که فوتبال ما باید برای حرفه ای شدن بپردازه