شأن قضا

گاهی اوقات افرادی را مشاهده می‌کنم که هیچ تناسبی بین شیوه زندگی و شغلشان وجود ندارد. مثلاً شخصی که پلیس راهنمایی و رانندگی است و در حال عبور از چراغ قرمز است؛ معلمی که در تربیت فرزندش ناتوان است (بدتر آنکه گاهی معلم دروسی مانند دینی یا قرآن دچار چنین کمبودی می‌باشند.)؛ و خیلی موارد دیگر ... به شخصه، در چنین تناقض‌هایی، اولین نتیجه‌ای که می‌گیرم آن است که شخص مورد نظر در حرفه‌اش توانایی، دانش و یا تعهد کافی را ندارد و طبیعتاً شغل او نتوانسته بر زندگی فردی و اجتماعی‌اش تأثیر بگذارد. نمونه ناراحت‌کننده چنین تناقضی را در شیوه گفتار یک قاضی مشاهده کردم و بسیار بیشتر از موارد قبل ناراحت شدم. حداقل توقعم این بود که افرادی که با قضاوت و قانون و دارسی سر و کار دارند، از حداقل توانایی استدلال منطقی و قانونی برخوردار باشد؛ نه آنکه همانند فردی سخن براند که گویا در یک استادیوم فوتبال نشسته‌ است و در حمایت از آبی یا قرمز و یا بازیکنان هر یک از آنها سینه چاک می‌کند. تنها می‌توان آرزو کرد تا روزی فرا رسد که شأن قضا در کشورمان حفظ شود.

/ 10 نظر / 18 بازدید
امیررضا تجویدی

سلام عادل جان یاد ضرب المثل تو که لالایی بلدی چرا خوابت نمی بره؟! افتادم!

یلدا

متاسفانه اینطوریه و بنظر هم نمیاد که بخواد درس یشه.

پرهام

مثل پدر من که معلم بود و در تربیت پسرش ناتوان[نیشخند] بعضی ها هم وزیر ....[شیطان]

مریم

به امید اون روز! این روزها که هیچ کس سر جای درست خودش نیست متاسفانه

علیرضا(مردی از مترو)

سلام منم با پوریا موافقم مثلا من مترو میسازم ها ولی خودم بیشتر با ماشین شخصی یا تاکسی میرم بیرون[نیشخند] درست میشه ولی به عمر من که قد نمیده[زبان] [چشمک][گل]

مهدخت

اتفاقا همین چند وقت پیش جریان مربوط به یکی ار قضات رو شنیدم و داشتم تاسف می خوردم که احسان گفت فکر کردی که این آقایون کی هستند . پسر فلانی که هزار جور گند زده الان در اصفهان داره دروس حوزوی می خونه و قراره قاضی بشه و معمم شده . خب اینم یکی بوده مثل اون !

سنا

[ناراحت][تعجب][تعجب]ترسیدم[ناراحت]