رازهای مجهول آفرینش

بر خلاف خیلی از کسانی که می‌شناسم (و احتمالاً شمایی که این نوشته را می‌خونید.) خبر پدر یا مادر شدن یکی از دوستان یا بستگان برای من خبر غم‌انگیزیه؛ البته شخصیت و رشد عقلی پدر یا مادر در کم و زیاد شدن ناراحتی تأثیر داره، اما نمی‌تونه اون رو از بین ببره. بچه‌ای با آینده نامشخص پا به دنیا میگذاره؛ آدمهایی ناقص و پر از ناهنجاری و مشکل قراره تربیتش کنند و تمام عقده‌ها و کمبودهاشون رو در دنیا این بچه خالی کنند. راستش اصلاً نمی‌تونم سرّ این حکمت خدا رو درک کنم؛ نه اینکه تمام قوانین هستی رو فهمیده باشم‌ها!!! نه! مرگ، خلقت، معاد و خیلی چیزهای دیگه هم برام مجهول هستند؛ اما این یکی دیگه خیلی برام عجیبه که هر کسی (غالباً!) می‌تونه پدر یا مادر شه! یعنی هیچ تأیید صلاحیتی وجود نداره و این چرخه معیوب تربیت بشر به همین شکل می‌چرخه؛ عقده‌های آدمها در همین چرخه مکرّر و پردامنه‌تر میشه. تازه این یه بعدشه؛ بعد دیگرش از نظر من اینه که چرا تداوم نسل و شهوت با هم گره خوردند و چرا به جای شهوت یکی دیگر از غرایز انسانی مثلاً خوردن یا هر چیز مشابه دیگری لازمه بقای بشر نشده!؟!

نه اینکه بچه‌ها رو دوست نداشته باشم؛ اصلاً! اتفاقاً خیلی از مواقع در مهمانی‌ها و جمع‌ها هم‌صحبتی با بچه‌ها رو به خیلی از هم‌کلامی‌های پوچ و بی‌فایده ترجیح می‌دم؛ اما مسئولیت سنگین تربیت و آینده بچه‌ها، برای من نغمه غم‌انگیزیه که بی‌تفاوتی و بی‌خیالی پدرها و مادرهاشون اون رو غم‌انگیزتر می‌کنه؛ بچه‌هایی که قراره بیان تا دعواهای زن و شوهری تموم شه؛ یا بیان تا پایه‌های یه زندگی محکم شه؛ یا بیان تا اسم یه خانواده برقرار بمونه؛ یا بیان تا یکی قبل از مردنش نوه‌اش رو ببینه؛ یا بیان تا صدای بچه دوباره تو خونه‌ای بپیچه!

/ 20 نظر / 16 بازدید
نمایش نظرات قبلی
شقایق

جالبه که آدما با هم مسابقه می ذارند :)) تا یکی بچه دار می شه و طرف داره از سن باروری خارج می شه می گه تا می تونیم استفاده شو ببریم :)) انگاری تخم مرغه!!!! هه هه ... !!!

شقایق

گذشته از اینا نی نی موجود زیباییه و من هرچی بیشتر بهش فکر می کنم بیشتر فکر می کنم که یکی از زیباترین اتفاقات دنیا می تونه باشه! از اون اول فکر اومدنش تا زاده شدن .. فوق العاده ست!!

نرگس

با 50 هزار تومان فیلمساز شوید!!! وعده هایی که در جشنواره کوثر عملی نشد و باقی قضایا حتما سر بزنید تا ببینید رفتار با یک فیلمساز کوتاه در این مملکت چگونه است!

امید یگانه

سلام عادل جان[گل] خوبی دوست عزیزم؟[لبخند][گل]

مریم. ف

چرا برزو نظر نداده؟!!!![نیشخند] من که هنوز هنگم! نظری ندارم، فقط اینو میتونم بگم که این زیباترین اتفاق دنیا در شرایطی که زن و شوهر پختگی لازم برای درک و هضم این اتفاق و ندارن خیلی غم انگیز میشه...

پرهام

یعنی آب این لیوان رو قبلاً کسی سر کشیده... حداقل یک نفر هم سیراب بشه خوبه![مغرور]

انسی

من معتقدم مرد ها و زنهای خودخواه پدران و مادران آینده اند!چرا؟چون می خواهند لذت مادر و پدر بودن را درک کنند و یک موجود دیگر را به دردسر می اندازند و توی این دنیای نامرد می آرنش!! اما بر خلاف شما معتقدم در عین حال تا زن و مردی صلاحیت مادر یا پدر شدن نداشته باشند خدا به آنها بچه نمی ده!این رو حتما در دور و اطرافتان دیده اید که زوجی چندین سال بچه می خواهند و نمی شود و در اوج ناباوری ، بارور می شوند!

شکلات تلخ

مرگ بیماری است که ویروس آن از طریق زاد و ولد به نسل های بعد انتقال نی یابد و درمانی هم برایش یافت نشده. [چشمک]

آزاده از کلبه ی ویوارا

گره خوردن تداوم نسل و شهوت...خب البته همیشه هم نمی شه اسم شهوت روش گذاشت اما خب خیلی وقتا چیزی به جز شهوت نیست...واقعا چرا...من هم نمی دونم

مریم

سلام تازه اينايي كه شما نوشتي خيلي خوش بينانه بود،‌ من حتي براي بعضي آدمها زشت هم فكر مي كنم بچه دار نشند،‌خيلي بهتره!‌ نهايت قساوت قلبه!‌مي دونم!‌