صدا و سیما و دست‌بندهای سبز

١- روزه گرفتن جزء رفتارهای مورد علاقه من بوده و هست. 13 یا 14 ماه رمضان این لذت را تجربه کرده‌ام و لحظات روحانی بسیاری در خاطرم ثبت شده است. یکی از جنبه‌های لذت‌بخش روزه گرفتن، تقویت اراده و رسیدن به آرامش خاصی است که فقط در این ماه به دست می‌آید. اما این روزها لذت مشابهی و البته با آرامش متفاوت‌تری را به دست آورده‌ام. روزۀ ندیدن تلویزیون ایران یا تحریم صدا و سیما. ندیدن اخبار یک‌جانبه پخش شده بالاخص بیست و سی، مصاحبه‌های ساختگی و مشمئزکننده و تحلیل‌های کاملاً تک‌سویه آرامش خاصی را برایم حاصل کرده است. اگر به این مجموعه سریالهای پوچ و کم‌مایه و فیلم‌های سینمایی  تکه پاره  را نیز بیفزاییم، متوجه خواهید شد که این روزها اعصاب و روان آرام‌تر و کم تنش‌تری دارم. به عنوان جایگزین آن هم علاوه بر برنامه‌های شبکه‌های خارجی و دیدن فیلم‌، به اینترنت و همچنین مطالعه پناه برده‌ام و از این تغییر رویه بسیار خوشحالم. توصیه می‌کنم برای چند روز این لذت را تجربه کنید و بعد از آن قضاوت نمایید که چه به دست می‌آورید و چه از دست خواهید داد.

2- عدم صعود ایران به جام‌جهانی در سایه اخبار و وقایع بعد از انتخابات ایران قرار گرفت و در نتیجه آن مسئولین فدراسیون فوتبال و همچنین سازمان تربیت‌بدنی توانستند از هجوم افکار عمومی نجات پیدا کنند و به راحتی یکی دیگر از شکست‌های بزرگ ورزش کشور در سالهای اخیر به فراموشی سپرده شد. اما مجری و کارشناس بزرگوار، جناب آقای مازیار ناظمی، در نوشته‌ای در وبلاگ شخصی‌شان، به مذمت و نکوهش رفتار برخی از بازیکنان تیم ملی برای بستن دست‌بندهای سبز پرداخته و از آن به عنوان یکی از عوامل ناکامی تیم ملی یاد کرده است. واقعاً جای تعجب است که یک حرکت ساده چند بازیکن چنین تأثیری در سرنوشت فوتبال ملی ما گذاشته است. ای کاش به جای موج سواری و نقش تبر زن درخت افتاده را بازی کردن، به واقعیت‌های سالیان اخیر ورزش پرداخته می‌شد و تحلیل نقش مدیران ورزشی صورت می‌پذیرفت. تحلیلی که با توجه به شرایط این روزها کمی ناممکن به نظر می‌آید.

پی‌نوشت1: باید برای قالب وبلاگم فکری بکنم. فعلاً فضای تیره و تار آن را که به روحیه‌ام نزدیک‌تر است تحمل کنید تا بعد ...

1 ساعت پس از انتشار: این قالب از قالب‌های پرشین بلاگ است؛ هم سبزی مورد انتظارم را دارد، هم سیاهی ...

پی‌نوشت2: تصمیمی که در مورد صدا و سیما گرفته‌ام، شامل حال سرویس پیام کوتاه نیز خواهد شد، البته اگر مجدداً برقرار شود ...

/ 25 نظر / 16 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ساناز

سلام واقعا این بهترین کار...من که از بعد از انتخابات اصلا دلم نمی خواد سراغ اخبار برم!!! من از ورزش چیزی سر در نمیارم[چشمک] شاد باشی دوست خوبم

فرزانه

سلام.سبزید و این بهانه خوبیه برای اینکه لینکتون کنم. به امید روزی که کشورمون سبزِ سبز بشه![گل]

mouse

برای اولین دفعه خوشحال شدم که تیم ملی نرفت جام جهانی فقط این وسط افشین قطبی بود که حیف شد و سوخت

روزبه

سلام عادل عزيز روزهاي سختي در حال گذر است شما چطوري؟[لبخند]

مهدخت

با شما موافقم این تحریم اس ام اس و تلویزیون ضربه بزرگی بهشون خواهد زد . نرفتن تیم ملی هم بی کفایتی مدیران را بیش از پیش نشون داد حالا ببینم باز کوری میاد الگوی مدیریتی رو بپرسه !!!

نرگس

من از خیلی وقت بود کم تلویزیون می دیدم. این روزها هم گذری چشمم می افتاد که اخبار بیست و سی چه قدر حال به هم زن است و یا اینکه مرتبا جومونگ پخش می کنند. اعتراف می کنم تنها برنامه ای که خودم پای تلویزیون نشستم فینال جام کنفدراسیون ها بازی برزیل و آمریکا بود. آن هم به خاطر اینکه از بچگی عشق برزیل بودم. دیگر تلویزیون را بایکوت کرده ام حتی اگر در مورد روزنامه نگاری برایم زیان مالی داشته باشد.

زینب

سلام. من هم اصلا تلویزیون نگاه نمی کنم. اما درباره پیامک ها هم پیشنهاد خوبی بود. [چشمک]

آزاده از کلبه ی ویوارا

خوبه دلیل حذف شدن ایران رو فهمیدم واقعا چه دست بندهای طالع نحسی! قالب جدید مبارک مرسی به شدت به خاطر این پ.ن آخر.هر دو تحریم هم هستم .مگه ما بازیچه ایم که هر وقت مخابرات خواست محروم بشیم از سرویس پیام کوتاه و هر وقت ورشکسته شد دوباره بازی رو بده دست ما!

نرگس

بعد از مدتها از تیم ملی خوشم آمد. کارشان درست بود.