رسانه‌ای به نام کامنت‌دونی!

تو این یک سال و نیمی که وبلاگ می‌نویسم، سعی کردم که تمایلات و جهت‌گیریهای سیاسی رو وارد نوشته‌هام نکنم و در مورد اتفاقات مختلف حتی‌المقدور! حرفی نزنم؛ برای همین هم در خیلی از مواقع سکوت کرده‌ام. به خیلی از دلایل ... اصلش هم اینه که مطالعات سیاسی کافی ندارم و کلاً از فعل و انفعالات سیاسی زیاد سر در نمی‌آرم. اما چند وقتیه که تو فضای مجازی نشانه‌هایی رو می‌بینم که برای من خیلی مشمئز کننده است؛ عده‌ای (نمی‌دونم چند نفر که بگم اندک یا نه!) می‌گردند تو وبلاگها و سایتهای پرطرفدار و بدون نام و نشون یا با نامهای جعلی نظر می‌ذارن ... دوست عزیزی در مورد اشتیاق خرید نوشته، یکی یا چندتا! اومدن و 20-30 نظر که به نظر من نویسنده همه‌شون هم یکیه، در مورد وقایع یکسال گذشته فضای سیاسی کشور گذاشتن و طبق عادت عده‌ی خاصی! با توهین و افترا و هتاکی و بی‌ادبی به برخی دیگر که با نظراتشون مخالفت نموده‌اند، فضای مجازی رو آلوده کرده! البته من هم بر این عقیده‌ام که اصلاً آن دوستان نباید به نظر این دوستی که دارای چندین نام و نشان است واکنش نشان دهند و او را به حال خود رها کنند؛ اما من ربط اشتیاق خرید به این مسائل رو نفهمیدم؛ ... نمونه متداول‌ترش رو تو وبلاگ یادداشت‌های یک دختر ترشیده دیده‌ام؛ نظرات بی‌ربط سیاسی در مورد یک قضیه مرتبط با ازدواج ...؛ عجیب‌تر آنکه چند روز پیش که اتفاقی و به مرحمت کاهش پارازیت‌ها چند دقیقه‌ای از برنامه نوبت شما در شبکه بی‌بی‌سی رو دیدم، فردی تماس گرفته بود و با همین لحن کامنتها، به تهمت زدن و توهین به مجری و شبکه و ... مشغول بود. همین ادبیات رو در برخی وبلاگها هم مشاهده کرده‌ام ... حس شکاکی به من می‌گوید که همه اینها کار یک گروه معدود است. البته خوب می‌توان گفت که دوست دارند بگردند و نظرهاشون رو در هر رسانه‌ای چه مجازی، چه تلویزیونی و ماهواره‌ای و چه ... ابراز کنند؛ مخیّرند؛ ولی یه سؤال: مگه این 7-8 شبکه تلویزیون داخلی و چندین و چند خبرگزاری و رادیو و شبکه‌های ماهواره‌ای و روزنامه‌های متعدد و ... کمند، که به وبلاگهای روزانه نویس و شبکه‌هایی که به قولی صدای بیگانه رو منعکس می‌کنند و دنباله‌رو اهداف استعمارند، رحم نمی‌کنید؟ شاید هم مخاطب کم رسانه‌های وطنی این عزیزان رو چنین به زحمت می‌اندازد ... 

/ 9 نظر / 20 بازدید
وبگاه تخصصی فیلمنامه نویسی

اهمیتی نداره! هرچه می‌خواهد دل تنگشان بگویند! این را باید شنیده باشی که "مه فشاند نور، سگ عوعو کند!" جدای از اینها خیلی وب خوبی داری و خوشحال میشم سری هم به کلبه‌ی ما بزنی، البته اگه به فیلمنامه‌نویسی علاقه‌ داشتی باشی ممکنه این بازدید غافلگیرت هم بکنه! وبگاه تخصصی فیلمنامه نویسی به روز شد: .: همه چیز درباره خط سیر دراماتیک :.

راهبه

اگر روزی سرصف نانوایی ها هم دیدید که گروهی شروع به هتاکی ها و حرفهای اینگونه می کنند شک نکنید که که یک سازمان یافتگی پشت آن نهان است....به گمانم تنها جاییکه نژاد آریایی به لطف پول بی شمار توانسته خصوصیت نظام یافتگی را حفظ کند در همین جاهاست....داریم به روزهای بدی نزدیک میشیم!!!!

رضا

دوست عزیز زحمت میکشیدین کامنت های پست قبلی وبلاگ زهرا اج بی رو هم نگاه میکردین. باز این پست حداقل نظر سیاسی گذاشته بودن توی اون پست هر نوع توهین که میخواستین به خمینی کبیر شده بود. اگه کمی انصاف دارین این رو هم به پایین این متنتون اضافه کنین که حس شکاکی به من میگوید که همه اینها کار یک گروه معدود است.البته خوب می‌توان گفت که دوست دارند بگردند و نظرهاشون رو در هر رسانه‌ای چه مجازی، چه تلویزیونی و ماهواره‌ای و چه ... ابراز کنند؛ مخیّرند؛ ولی یه سؤال: مگه این همه شبکه روی هاتبرد کمند؟ این همه سایت و وبلاگ از رادیو زمانه بگیر تا بالاترین کمند که به همین ۴ تا بلاگر داخلی رحم نمیکنند؟ شاید هم مخاطب کم رسانه های بیگانه این عزیزان رو چنین به زحمت می اندازد که عقده های خود را توی وبلاگ های دیگران خالی کنند. میبینید که خیلی راحت میشه دقیقا عکس نتیجه گیری شما رو کرد فقط با نگاه کردن به پست قبلی وبلاگی که شما در موردش نوشته بودین. البته کاش اون کامنت ها پاک نمیشد و شما یه مقایسه ای هم بین سطح فهم شعور ادب و نزاکت کامنت دهندگان این پست و پست قبلی میکردین تا خیلی چیزها مشخص بشه!

امیررضا تجویدی

سلام عادل خان متاسفانه این آدما همه جا هستن،فضای مجازی تو یه سال گذشته خیلی آلوده شده

پدرام

آقا حرف زدن سیاسی و غیر سیاسی هیچ کدام فی نفسه ایرادی ندارد...مهم این است که به فضای خصوصی وبلاگ نویس احترام گذاشته شود و خارج از چهارچوبی که نویسنده مشخص کرده نرفت...!

رضا

شرمنده منظور دو کامنت قبل بود. یه نگاهی به http://zahra-hb.com/1389/03/seyed-hasan-face/#comment-60029 بکنین تمام لینک کامنت هایی که گذاشته بودم و پاک شدن یا شامل یه کلمه که با ک شروع میشن بودن یا توهین به خواهر و مادر و از اینجورچیزها و اکثرا هم متاسفانه در مورد خمینی کبیر اسلام و مسلمون ها بود. میتونین از خود صاحب وبلاگ در مورد کامنت ها بپرسین.

nazi

نمیدونم والا!1عده کلا فکر میکنن نظر گذاشتن وطیفه ست.حالا حتی اگه شده نظر بی ربطم بذارن 1جوری باید اعلام حضور کنن.اونایی که فحش میدنم احتمالا تو دنیای واقعی فشار روشون زیاد شده میخوان خالی کنن خودشونو لابد!!!